O autorze
Kampania ma na celu promocję dobrych praktyk w zakresie standardów opieki okołoporodowej oraz podkreślenie roli położnej i jej kompetencji. Druga edycja konkursu rozpoczęła się 1 kwietnia i potrwa do 31 grudnia 2015r. Kluczowym elementem kampanii jest wybór najlepszej położnej w Polsce.
Konkurs "Położna na medal" to wyjątkowa inicjatywa, która w 2015 roku po raz drugi nagrodzi położne w całej Polsce. Położne, które w sposób szczególny wyróżniły się podejściem do pacjenta, empatią, współdziałaniem, cierpliwością i wyrozumiałością. W swojej pracy stworzyły partnerskie relacje, dzięki którym zmniejszyły lęk i stres podczas ciąży, porodu i połogu.
W tym roku wyłonione zostaną 3 najwyżej ocenione przez pacjentów położne w kraju, oraz najlepsza położna w każdym województwie.
Pomysłodawcą kampanii jest Akademia Malucha Alantan, która od lat angażuje się w propagowanie zdrowego stylu życia dzieci i rodziców oraz podnoszenie świadomości społecznej tematów związanych z opieką okołoporodową i wychowaniem dzieci.

Nominuj położną i wygraj kosmetyki Alantandermoline

Druga edycja kampanii społeczno-edukacyjnej „Położna na medal” wystartowała 1 kwietnia b.r. Od tego czasu zostało oddanych prawie 1100 głosów na 72 położne z całej Polski. Najlepiej w konkursie wypada region dolnośląski, małopolski i podkarpacki. Wrocław to miasto, w którym oddano najwięcej głosów, po nim jest Kraków i Radymno. Konkurs potrwa do 31 grudnia. Położne można nominować na stronie www.poloznanamedal.pl. Przez najbliższe 3 miesiące, dla pierwszych 50 osób w każdym miesiącu, które zgłoszą położną do konkursu, przewidziane są zestawy kosmetyków Alantandermolie.

Najbardziej aktywne dolnośląskie, małopolskie i podkarpackie
Przez dwa miesiące trwania kampanii zostały zgłoszone 72 położne z całej Polski. Najbardziej aktywny jest region dolnośląski, gdzie oddano prawie 300 głosów. Na drugim miejscu plasuje się region małopolski z ilością 221 głosów, a zaraz za nim podkarpacki z ilością 202 głosów.

Pierwsze miejsce, od momentu otwarcia nominacji, zajmuje położna z Wrocławia, Magdalena Kowalczyk-Perdek, drugie obejmuje Lucyna Mirzyńska z Krakowa, trzecie – Elżbieta Buczkowska z miejscowości Radymno.

Druga edycja konkursu pokazuje jak ważne jest podkreślanie roli położnej w życiu kobiety, kiedy spodziewa się dziecka, w czasie porodu i w pierwszych dniach po narodzinach. Położna służy nie tylko profesjonalną radą, ale jest również przyjacielem rodziny, wspiera i doradza w czasami trudnych momentach. W kampanii podkreślamy, że macierzyństwo jest piękne, ale usłane nie tylko pięknymi chwilami. Czasami pojawia się zwątpienie, wahania nastrojów, a emocje biorą górę. Wtedy opieka położnej jest niezastąpiona – mówi Iwona Barańska, z Akademii Malucha Alantan, organizatora konkursu.

Przez najbliższe 3 miesiące, pierwsze 50 osób w każdym miesiącu, które nominuje położną do konkursu otrzyma zestaw kosmetyków Alantandermolie. Łącznie organizator przekaże 150 upominków.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...