O autorze
Kampania ma na celu promocję dobrych praktyk w zakresie standardów opieki okołoporodowej oraz podkreślenie roli położnej i jej kompetencji. Druga edycja konkursu rozpoczęła się 1 kwietnia i potrwa do 31 grudnia 2015r. Kluczowym elementem kampanii jest wybór najlepszej położnej w Polsce.
Konkurs "Położna na medal" to wyjątkowa inicjatywa, która w 2015 roku po raz drugi nagrodzi położne w całej Polsce. Położne, które w sposób szczególny wyróżniły się podejściem do pacjenta, empatią, współdziałaniem, cierpliwością i wyrozumiałością. W swojej pracy stworzyły partnerskie relacje, dzięki którym zmniejszyły lęk i stres podczas ciąży, porodu i połogu.
W tym roku wyłonione zostaną 3 najwyżej ocenione przez pacjentów położne w kraju, oraz najlepsza położna w każdym województwie.
Pomysłodawcą kampanii jest Akademia Malucha Alantan, która od lat angażuje się w propagowanie zdrowego stylu życia dzieci i rodziców oraz podnoszenie świadomości społecznej tematów związanych z opieką okołoporodową i wychowaniem dzieci.

Zagłosuj na najlepszą położną

Już prawie 2300 głosów zostało oddanych na położne nominowane do drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu „Położna na medal”. Najwięcej, bo 738 głosów, zebrały położne z województwa dolnośląskiego. Dla pierwszych 50 osób które w lipcu i sierpniu zgłoszą swoje kandydatki, organizatorzy ufundowali zestawy kosmetyków. Konkurs organizowany jest w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Położna na medal”.

Po trzech miesiącach od rozpoczęcia konkursu na pierwszym miejscu znajduje się Magdalena Kowalczyk-Perdek z Wrocławia. Tuż za nią są Lucyna Mirzyńska z Krakowa i Elżbieta Buczkowska z miejscowości Radymno w województwie podkarpackim. Dotychczas najwięcej głosów, ponad 738 oddano na położne z Dolnego Śląska. Aktywne są również regiony małopolski i wielkopolski, w których zagłosowało już 432 i 302 osoby.

Poprzez kampanię i konkurs chcemy otwarcie mówić, że rola położnej nie ogranicza się do przymusowych wizyt a potem do sali porodowej. Odpowiednio zbudowana relacja pomaga przyszłym matkom w wyjątkowo wymagającym czasie jakim jest ciąża i opieka nam niemowlęciem – podkreśla Iwona Barańska, z Akademii Malucha Alantan, organizatora konkursu.

Potrzeba edukacji
Głównym celem kampanii jest zwrócenie uwagi na kwestie związane z koniecznością podnoszenia i wdrażania standardów opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Jednym z kluczowych elementów kampanii jest podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.


Tegoroczna edycja plebiscytu wyłoni 3 najlepsze położne w kraju i 3 najlepsze położne w poszczególnych województwach. O zwycięstwie zadecyduje liczba zebranych głosów. Nominować i głosować na położne można na stronie www.poloznanamedal.pl Konkurs potrwa do końca roku. Kryteria oceny położnej powstały w oparciu o rekomendacje Konsultanta Krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego i położniczego. Uroczystą galę podsumowującą 2. edycję kampanii społecznej i konkursu zaplanowano w pierwszym kwartale 2016 r.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...